Multi-Effective

Specifikace

  • Potravinové alergie a nesnášenlivosti (potravinová přecitlivělost)
  • Atopie (alergické reakce způsobující kožní záněty)
  • Artróza
  • Kolitída
  • Srdeční selhání (kardiomyopatie)

Sanimed Multi-Effective je k dostání v 3 kg a 12,5 kg balení.

SANIMED Multi-Effective


Potravinová přecitlivělost
Sekáním bílkovin na menší fragmenty peptidů (sloučeniny organického původu) snižuje jejich antigenicitu (schopnost imunitního systému vyvolat alergickou reakci). Tento princip se vztahuje i na psy s potravinovou přecitlivělostí. U psů s přecitlivělostí na sojový protein se vyvinula svědivost při požití celého sojového proteinu, ale při požití hydrolizovaného sojového proteinu se tak nestalo.

Atopie
Atopie a potravinová přecitlivělost jde často ruku v ruce a mají často stejné příznaky, ale kožní obtíže způsobené vdechnutím alergenů nebudou reagovat na hypoalergení zdroje proteinů. Léčba atopické dermatitidy zahrnuje potlačení chronických zánětlivých reakcí kůže. Eikosaoidy vytvořené z kyseliny gama-linolenové a kyseliny eikosa-pentaenové (EPA) mají proti zánětlivé vlastnosti.

Artróza
Čtyři nedávné studie na různých veterinárních klinikách ukázali, že dietní rybí olej u psů zpomaluje vývoj artrózy. Kolitída (zánět střev) U psů se vznikem chronického zánětu střev z neznámé příčiny nebo zánětlivého onemocnění střev, kmením hypoalergení dietou založenou na zdroji z hydrolizivaného proteinu způsobilo podstatné snížení klinických příznaků. Očekáváme tedy, že při požití rybího oleje dojde k ještě většímu zlepšení klinického stavu skrze jeho protizánětlivé aktivitě. 

Srdeční selhání
Studie srdečního selhání ukázala, že dietní rybí olej snížil koncetrace plazmy v TNF (tumor nekrotizující faktor) a IL-1 (hořečka) a zneutralizoval cachexii (podvíživa). Množství podávaného rybího oleje se rovnal 1,3% suchého krmiva. Psi jsou schopni si sami vytvořit taurin, ale může se objevit i jeho nedostatek díky metabolické poruše v kombinaci s nízkým příjmem potravy. Psi s kardiomyopatií (onemocnění srdeční svaloviny) spojenou s nízkou koncentrací karnitinu může ukázat zlepšení srdečního svalu po doplnění karnitinu.

Kombinovaná charakteristika SANIMED Multi-Effective činí toto dietní krmivo použitelným při léčení různých psích onemocněních. Potravinová přecitlivělost a atopie spolu u psů často koexistují a je velice těžké je mezi těmito dvěma stavy s určitostí rozlišit. Při užívání krmiva SANIMED Multi-Effective můžete léčit obojí.

Kompletní složení stáhnout zde

Seznam krmiv

Kliknout na logo

Sanimed
Impress Your Dog
Caro Croc
Casa Fera

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info