Multi-Effective

Specifikace

  • Potravinové alergie a nesnášenlivosti (potravinová přecitlivělost)
  • Atopie (alergické reakce způsobující kožní záněty)
  • Artróza
  • Kolitída
  • Srdeční selhání (kardiomyopatie)

Sanimed Multi-Effective je k dostání v 3 kg a 12,5 kg balení.

SANIMED Multi-Effective


Potravinová přecitlivělost
Sekáním bílkovin na menší fragmenty peptidů (sloučeniny organického původu) snižuje jejich antigenicitu (schopnost imunitního systému vyvolat alergickou reakci). Tento princip se vztahuje i na psy s potravinovou přecitlivělostí. U psů s přecitlivělostí na sojový protein se vyvinula svědivost při požití celého sojového proteinu, ale při požití hydrolizovaného sojového proteinu se tak nestalo.

Atopie
Atopie a potravinová přecitlivělost jde často ruku v ruce a mají často stejné příznaky, ale kožní obtíže způsobené vdechnutím alergenů nebudou reagovat na hypoalergení zdroje proteinů. Léčba atopické dermatitidy zahrnuje potlačení chronických zánětlivých reakcí kůže. Eikosaoidy vytvořené z kyseliny gama-linolenové a kyseliny eikosa-pentaenové (EPA) mají proti zánětlivé vlastnosti.

Artróza
Čtyři nedávné studie na různých veterinárních klinikách ukázali, že dietní rybí olej u psů zpomaluje vývoj artrózy. Kolitída (zánět střev) U psů se vznikem chronického zánětu střev z neznámé příčiny nebo zánětlivého onemocnění střev, kmením hypoalergení dietou založenou na zdroji z hydrolizivaného proteinu způsobilo podstatné snížení klinických příznaků. Očekáváme tedy, že při požití rybího oleje dojde k ještě většímu zlepšení klinického stavu skrze jeho protizánětlivé aktivitě. 

Srdeční selhání
Studie srdečního selhání ukázala, že dietní rybí olej snížil koncetrace plazmy v TNF (tumor nekrotizující faktor) a IL-1 (hořečka) a zneutralizoval cachexii (podvíživa). Množství podávaného rybího oleje se rovnal 1,3% suchého krmiva. Psi jsou schopni si sami vytvořit taurin, ale může se objevit i jeho nedostatek díky metabolické poruše v kombinaci s nízkým příjmem potravy. Psi s kardiomyopatií (onemocnění srdeční svaloviny) spojenou s nízkou koncentrací karnitinu může ukázat zlepšení srdečního svalu po doplnění karnitinu.

Kombinovaná charakteristika SANIMED Multi-Effective činí toto dietní krmivo použitelným při léčení různých psích onemocněních. Potravinová přecitlivělost a atopie spolu u psů často koexistují a je velice těžké je mezi těmito dvěma stavy s určitostí rozlišit. Při užívání krmiva SANIMED Multi-Effective můžete léčit obojí.

Kompletní složení stáhnout zde

Seznam krmiv

Kliknout na logo

Sanimed
Impress Your Dog
Caro Croc
Casa Fera

Obchodní zástupce

Obchodní zástupce

Petra Hanusová
Mob. 736283089

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info