Senior

CASA-FERA Senior je zaměřeno na nároky živin starších koček všech plemen přibližně od věku 8 let.
CF Senior
Vlastnosti produktu:
• Optimální složení pro starší kočky, podporuje životně důležité orgány
• Přispívá k prevenci formování oxalátů
• S drůbeží (11%), snadno stravitelné

V této fázi života již kočka neroste a udržování ideální tělesné kondice vyžaduje zvláštní pozornost. Zdroje bílkovin, tuků a sacharidů jsou vysoké kvality s cílem zlepšit trávení a kondici stolice. CASA-FERA Senior je bohaté na polynenasycené mastné kyseliny omega-3, které prospívají dobrému stavu kůže i srsti a zvyšuje odolnost vůči chorobám. Krmivo CASA-FERA Senior je přizpůsobeno ztrácejícím se funkcím stárnoucích koček. Stravitelnost krmiva je zvýšena vyměněním používaných ingrediencí. Přidáním vitamínu E kompenzujeme jeho snížené množství v těle. Zvýšené množství surové celulózy má pozitivní efekt na pohyb střev a stolici kočky. Hlavními příčinami přirozené smrti nebo eutanazie u koček jsou onemocnění močových cest, selhání ledvin a srdce, diabetes a rakovina. Krmivo CASA-FERA Senior je formulováno tak, aby podporovalo dlouhý a zdravý život kočky.

V moči starší kočky je také možnost vytvoření písku v močovém měchýři, což může vést k zánětu stěny močového měchýře nebo blokádě moči. Tato porucha je velice bolestivá a může být fatální. U starších koček se písek skládá ze struvitových krystalů a šťavelanu vápenatého. Tvorbě struvitu může být zabráněno nízkým pH v moči (kyselost) a nízkou koncentrací složek vytvářejících struvity (Hořčík, Amonium, Fosfor). Ovšem velmi nízké močové pH není žádoucí, kvůli riziku vytvoření oxalátových krystalů a kamenů. CASA-FERA Senior snižuje pH v kočičí moči přibližně na 6.8. Krmivo obsahuje relativně malé množství hořčíku, fosforu a bílkovin s cílem snížit koncentrace složek tvořících struvity. Nízký obsah proteinu kombinovaného s nízkým obsahem vápníku snižuje koncentraci složek tvořících vápenatý oxalát. Množství fosforu a bílkovin v CASA-FERA Senior je nižší, než v CASA-FERA Adult.

CF Senior

Aby se snížilo riziko vzniku rakoviny, CASA-FERA Senior obsahu je navíc vitamín E jako přirozený antioxidant, který zabraňuje tvorbě volných radikálů a oxidačním poškozením. Krmivo je bohaté na polynenasycené mastné kyseliny omega-3 (EPA a DHA), které také působí proti rakovině a mírní infekce. Navíc vysoké riziko selhání ledvin u starších koček se snižuje pomocí dodatečného vitaminu E a malého obsahu fosforu. K úlevě obou, ledvin a jater, má CASA-FERA Senior nízký obsah bílkovin, přičemž zdroje těchto bílkovin mají vysokou organickou hodnotu a jsou lehce stravitelné. Díky přidané dietní láknině s vysokou viskozitou je rychlost absorpce glukózy zmírněna, což snižuje riziko vzniku cukrovky. CASA-FERA Senior má nízký obsah sodíku kontrolující krevní tlak a to má pozitivní dopad na zachování funkce srdce.

CF Senior

Složení:
extrakt z živočišných bílkovin, rýže, ječmen, drůbež (11%), kukuřice, kukuřičný lepek, živočišný tuk (drůbež, hovězí), ryba (1%), hydrolyzovaná kuřecí játra, celá vejce v prášku, řepné řízky, minerální látky, rybí olej (losos), kvasnice, celulóza, lněný olej

Analýza:
proteiny 23%, tuky 14%, vláknina 2,9%, popel 5,2%, vlhkost 10%, vápník 0,53%, fosfor 0,46%, hořčík 0,07%, kyselina eikosapentaenová (EPA) 0,15% a kyselina dokosahexaenová (DHA) 0,15%

 

Seznam krmiv

Kliknout na logo

Sanimed
Impress Your Dog
Caro Croc
Casa Fera

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info